Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Odżywki białkowe

Prowadzisz aktywny tryb życia? Uprawiasz sport? Chodzisz na siłownię? Zatem dla Ciebie odpowiednia ilość białka ma kluczowe znaczenie dla wzrostu i regeneracji mięśni. Jeśli starasz się zwiększyć masę mięśniową, zaleca się spożycie białka w ilości od 1,2 do 2,2 g na kilogram masy ciała dziennieZ tego względu szczególnego znaczenia w żywieniu sportowców nabierają specjalne odżywki białkowe, posiadające optymalny skład aminokwasowy, które są łatwo trawione oraz wzbogacone w zestaw niezbędnych witamin i minerałów.

Białka to złożone biocząsteczki utworzone z łańcuchów aminokwasów, które tworzą podstawową strukturę komórek i tkanek. Pełnią ważną rolę w produkcji biologicznie aktywnych cząsteczek, takich jak enzymy i hormony. Ich struktura molekularna składa się z łańcuchów aminokwasów połączonych wiązaniami peptydowymi. W białkach występuje powszechnie 20 różnych aminokwasów.

Najczęściej można spotkać odżywki białkowe w postaci izolatu lub koncentratu białka serwatkowego, kazeiny, białka sojowego. Odżywki białkowe gwarantują wygodę i bezpieczeństwo stosowania, które doceni każdy miłośnik aktywnego trybu życia. 

Rola białka w organizmie człowieka

  • wzrost mięśni i regenracja tkanek mięśniowych uszkodzonych podczas ćwiczeń
  • stymulacja proteosyntezy mięśni (proces tworzenia nowych białek)
  • stymulacja hormonów wzrostu (insulina i hormon wzrostu)
  • zapobiega procesowi katabolizmu mięśni  (rozkład mięśni).

Białka na przyrost masy ciała

Jeśli Twoim głównym celem jest budowa mięśni, białko będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Białko zapewni Twoim mięśniom aminokwasy potrzebne do wzrostu i regeneracji. Niezbędna jest odpowiednia podaż białka, które jest podstawowym budulcem mięśni.

Białka na odchudzanie

Białko to ogromny sprzymierzeniec odchudzania.  Odpowiednia ilość spożywanego białka pozwala uniknąć zmniejszenia naszej masy mięśniowej razem ze znikającą w trakcie redukcji tkanką tłuszczową. W dodatku białko jest bardzo sycące i hamuje tak zwany „wilczy głód”.

Białko dla kobiet

Chcesz być szczupła? Bezskutecznie walczysz z nadwagą? Białko dla kobiet zapewni Ci uczucie sytości, ale także prawidłową podaż aminokwasów niezbędnych m.in. do prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz układu immunologicznego. I oczywiście osiągniesz wymarzoną sylwetkę.