Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Zdrowe włosy, paznokcie i skóra

Chociaż aktywnie ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, Twoje ciało starzeje się każdego roku. Czy musisz to zaakceptować? Niekoniecznie. Uważamy, że starzenie się jest nieuniknione, ale jest to stan, na który mamy wpływ. Nasz organizm ma wyjątkową zdolność do samoleczenia.

Nadal postrzegamy starzenie się jako wpływ na naszą skórę – zmarszczki, plamy i zwiotczenie skóry. Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. W wyniku starzenia się w każdej z tych warstw zachodzą zmiany mające wpływ na nasz wygląd. Kosmetyki z witaminą A i E mogą odbudować i wzmocnić cerę, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądać na gładszą i mniej pomarszczoną.  Aby jednak dokonać realnych zmian w walce ze starzeniem się, trzeba aktywować mechanizmy komórkowe, w tym procesy biochemiczne i hormonalne, i przywrócić je do normalnego funkcjonowania.

Na przykład witamina C – jeśli nałożysz ją na skórę, zwiększy poziom kolagenu. Przyjmowany od wewnątrz przywraca funkcjonowanie mitochondriów w skórze i sercu, wpływając tym samym na funkcjonowanie każdej komórki, poprawiając produkcję energii, naprawę i usuwanie resztek komórkowych. 

Przeciwutleniacze

Substancje takie jak witamina C, selen i cynk chronią komórki przed stresem oksydacyjnym i wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Nie tylko poprawiają kondycję skóry i jej promienny wygląd, ale dogłębnie odmładzają ciało we wszystkich jego strukturach. Działają przeciwzapalnie na skórę i umożliwiają rozpoczęcie własnych procesów gojenia. Promieniowanie UV i wolne rodniki mogą stymulować zmiany powodujące przebarwienia i nierówny koloryt skóry. Przeciwutleniacze zapewniają skuteczną ochronę przed tymi negatywnymi wpływami środowiska. L-Carnosine – Jest to dipeptyd złożony z aminokwasów beta alaniny i histydyny. Jest to w 100% naturalna substancja, która występuje w dużych stężeniach w organizmie w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym, tkance mózgowej, skórze i żołądku.

  • L-karnityna – Aminokwas, który naturalnie występuje w organizmie i pomaga wytwarzać energię, dlatego jest poszukiwanym suplementem dla sportowców.
  • Witamina C –Ta najsłynniejsza witamina i przeciwutleniacz ma wiele zalet. Zwalcza wolne rodniki i niekorzystne skutki środowiska, które mogą prowadzić do uszkodzenia komórek lub raka.
  • MSM - Jest ważnym źródłem siarki organicznej, która wspomaga tworzenie ważnych składników odżywczych, w tym aminokwasów glutationu, cysteiny i metioniny. Łagodzi lub eliminuje wszelkiego rodzaju alergie, chroni przed chorobami pasożytniczymi i grzybiczymi. 
  • Żeń-szeń – Jednemu z najszerzej stosowanych ekstraktów roślinnych w medycynie chińskiej, przypisuje się mu wręcz magiczną zdolność uzdrawiania, przedłużania życia i wzmacniania organizmu.