Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Suplementy diety dla rowerzystów

Jaki jest najlepszy sposób na uzupełnienie energii, jeśli jesteś rowerzystą poza jazdą na rowerze i podziwianiem otaczającej przyrody? Napój energetyczny? Żel energetyczny? Krótko mówiąc, coś, co bez problemu można zabrać ze sobą na rower, prawda?. Jazda na rowerze to wytrzymałość, dlatego ważne jest, aby organizm nie ulegał szybkiemu odwodnieniu i wyczerpaniu.

Gwarantujemy, że nasz żel energetyczny jest ważnym składnikiem diety rowerzystów. Doda Ci więcej energii, zapewni większą wydajność oraz dłuższą wytrzymałość. Żel energetyczny zawiera wysokiej jakości składniki:

  • Tłuszcze MCT są łatwo przyswajalne, nie są magazynowane, lecz wykorzystywane jako szybkie źródło energii dla metabolizmu mięśni. Podczas ich spalania nie wytwarza się kwas mlekowy, co chroni mięśnie przed nadmiernym zakwaszeniem i zmęczeniem mięśni. Eliminuje głód, chroniczne zmęczenie i rozdrażnienie spowodowane brakiem cukrów. Ponieważ tłuszcze MCT podnoszą poziom insuliny, podczas gdy poziom cukru we krwi (glukozy) nie wzrasta, organizm nie jest narażony na wstrząs hipoglikemiczny, który może występić podczas długotrwałych treningów, zwłaszcza wytrzymałościowych.

  • Arginina rozszerza naczynia krwionośne i tworzy „efekt NO”. Pobudza produkcję hormonu wzrostu, insuliny i glukagonu, uczestniczy w tworzeniu i zwiększaniu poziomu kreatyny oraz wspomaga odporność i detoksykację organizmu.

  • Po pewnym czasie cytrulina przekształca się w organizmie w L-argininę, która następnie w komórkach przekształca się w NO. Zwiększa produkcję energii (ATP) w mięśniach o ponad 35%, efektywniej wykorzystując tlen podczas wysiłku i w spoczynku.

  • Tauryna wspomaga pracę układu nerwowego, poprawia wydolność fizyczną i psychiczną oraz przyczynia się do szybszej regeneracji po wysiłku fizycznym.

  • L-karnityna redukuje podskórne rezerwy tłuszczu, a tym samym masę ciała, wspomaga pracę serca oraz zwiększa siłę i wytrzymałość.

  • Minerały, takie jak potas, sód, magnez i wapń, biorą udział w prawidłowej aktywności mięśni podczas ćwiczeń i pomagają zapobiegać skurczom po wysiłku sportowym.