Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Detoksykacja organizmu

Detoksykacja przywodzi wielu osobom na myśl „cudowny” produkt z apteki, który oczyszcza organizm i pozbywa wszystkich substancji toksycznych. Oczyszczanie wiąże się jednak również z ustaleniem równowagi między kwaśnym i zasadowym środowiskiem w organizmie. Poprzez detoksykację organizm pozbywa się toksycznych substancji, które gromadzą się w organizmie ze złego stylu życia lub środowiska w którym żyjemy.

Jeśli nastąpi do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie a zdolność neutralizacji będzie ograniczona, pojawią się problemy zdrowotne. Naukowcy uważają, że zakwaszenie organizmu jest głównym wyzwalaczem różnych chorób, w tym raka. Jak można uniknąć tej złośliwej choroby? Uspokajanie duszy i regularny ruch, joga i medytacja mogą odgrywać ważną rolę. Stres to prawdziwy wróg zdrowia – zmusza organizm do produkcji hormonów stresu. Chociaż zapewnia „zastrzyk adrenaliny”, który pomaga nam wygrywać wyścigi lub dotrzymywać terminów, generują duże ilości toksyn i blokują enzymy oczyszczające wątrobę. Znajdź najlepsze witaminy i minerały dla siebie dostępne w naszej ofercie. Zadbaj o zdrowy tryb życia i energię dzięki najlepszej dawce witamin. 

Witaminy i minerały – Przewlekły niedobór witamin i minerałów zwiększa ilość kwasów w organizmie. Witaminy z grupy B oraz witamina C przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego. Nie tylko sportowcy powinni zwracać uwagę na regularne dostarczanie minerałów takich jak wapń, magnez, potas, sód i fosfor – po wytężonym wysiłku przywracają one organizmowi równowagę i normalizują poziom kwasów. Z łatwością określisz wartość pH w organizmie za pomocą papierków wskaźnikowych, które są dostepne w naszej ofercie.

  • Błonnik – Jednym z najczęstszych problemów w dzisiejszej diecie jest niedobór błonnika. Wzbogać swoje menu błonnikiem, a Twoje trawienie ulegnie znacznej poprawie. 
  • MSM – Jest ważnym źródłem siarki organicznej, która wspomaga powstawanie ważnych składników odżywczych, w tym aminokwasów glutationu, cysteiny i metioniny. Łagodzi lub eliminuje wszelkiego rodzaju alergie, chroni przed chorobami pasożytniczymi. 
  • Korzeń Yucca – starożytna roślina popularna wśród Indian, rośnie w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Zawiera substancje o znaczącym działaniu terapeutycznym - saponiny i polifenole. Działają w organizmie jak naturalne detoksykatory, usuwając z organizmu szkodliwe toksyny. 
  • Żeń-szeń – Jednemu z najczęściej stosowanych ekstraktów roślinnych w medycynie chińskiej, przypisuje się mu niemal magiczną zdolność uzdrawiania, przedłużania życia i wzmacniania organizmu. 
  • Nattokinase – Nattokinase to naturalny enzym znany z pozytywnego wpływu na serce i naczynia krwionośne. Jest to ekstrakt z natto - sfermentowanej soi, popularnego dania kuchni japońskiej. Natto jest z powodzeniem stosowane od setek lat jako tradycyjne lekarstwo na choroby układu krążenia.