Spalacze tłuszczu

Jeśli jesteś obecnie w fazie modelowania sylwetki, spalacze tłuszczu są dla Ciebie świetną opcją. Dzięki nim spalasz komórki tłuszczowe zdecydowanie efektywniej i w szybszym tempie niż bez nich. Szybki start w utracie wagi, obecnie dominujący trend. Wiele osób ma problem z utratą wagi. Wielu brakuje determinacji, wytrwałości i motywacji, dlatego spalacze tłuszczu mogą Ci w tym pomóc.

Skuteczne i trwałe odchudzanie bez efektu jo-jo wymaga połączenia zdrowych nawyków żywieniowych, ćwiczeń i zrównoważonego stylu życia, uwzględniającego wystarczającą ilość składników odżywczych potrzebnych organizmowi. Uzbrój się w cierpliwość i wyznaczaj realistyczne cele. Ogranicz spożycie słodyczy, niezdrowych tłuszczów i szybkich węglowodanów. Uważaj na wielkość porcji. 

Ogranicz stres, który może powodować wzrost poziomu kortyzolu, co może wpływać na odkładanie się tłuszczu. Zadbaj o odpowiednią ilość snu, ponieważ jego wpływa na hormony odpowiedzialne za apetyt i magazynowanie tłuszczu. Jeśli zdecydowałeś się schudnąć, istnieją również skuteczne stymulatory wspierające metabolizm tłuszczów:

L-karnityna odgrywa ważną rolę w przekształcaniu tłuszczu w energię, pomagając w transporcie kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórek, gdzie są spalane jako paliwo. Stosowana jest głównie przez sportowców, którzy starają się poprawić wyniki sportowe lub wspomagać spalanie tkanki tłuszczowej.

Synefryna działa na metabolizm tłuszczów, przyczyniając się tym samym do efektywniejszego spalania komórek tłuszczowych. Występująca w pomarańczach zwiększa termogenezę i metabolizm.

Kora wierzby białej też wspomaga spalanie komórek tłuszczowych.

Guggul - ekstrakt z indyjskiej rośliny Commiphora mukul - skutecznie spala tkankę tłuszczową oraz wspomaga prawidłową aktywność metaboliczną rozkładu tłuszczu.

L-tyrozyna – aminokwas będący prekursorem kilku neuroprzekaźników m.in dopamina czy noradrenalina, jej wystarczająca ilość w organizmie zmniejsza apetyt.

Glutamina - ten aminokwas może pomóc w utrzymaniu masy mięśniowej podczas utraty wagi i może przyspieszyć metabolizm. Jest to jeden z najliczniej występujących aminokwasów w organizmie, dlatego przy redukcji masy ciała lub ograniczeniu spożycia kalorii glutamina może pomóc zminimalizować utratę masy mięśniowej.

Nasza rada:

Śledź postępy w odchudzaniu. Śledź swoją wagę, mierz swoje ciało, aby móc dostosować ćwiczenia, dietę i suplementację skutecznymi spalaczami tłuszczu w postaci suplementów odchudzających.

I oczywiście najważniejsza jest wytrwałość i regularność w ćwiczeniach oraz zdrowe odżywianie, które są kluczem do długotrwałych rezultatów.