Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Suplementy diety dla kulturystów

Wykonujesz intensywne ćwiczenia? W przypadku sportów takich jak kulturystyka, podnoszenie ciężarów czy trójbój siłowy kreatyna jest bardzo ważnym składnikiem w Twojej diecie. Wzmacnia i dodaje siły, łatwo się wchłania. Niezależnie od tego, czy jesteś obecnie w fazie budowania masy i rzeźbienia sylwetki, czy dopiero zaczynasz kulturystykę, w każdym przypadku musisz zachować dyscyplinę w estetyce swoich mięśni, a także zadbać o ich prawidłowe odżywienie w postaci wyjątkowych suplementów diety dla kulturystów.

Kreatyna to aminokwas naturalnie występujący w organizmie, który wspomaga wzrost masy mięśniowej, poprawia siłę, dynamikę i wydolność fizyczną. Organizm ludzki ma zdolność syntezy kreatyny tylko wtedy, gdy występuje w nim wystarczająca ilość aminokwasów: argininy, metioniny i glicyny.

Jeśli w organizmie jest jej wystarczająco dużo, pomaga utrzymać optymalne stężenie ATP (adenozynotrójfosforanu), w postaci fosforanu kreatyny, który służy do pracy mięśni po wyczerpaniu zapasów glikogenu. Zwiększa wydolność fizyczną podczas powtarzanych ćwiczeń o dużej intensywności z krótkimi przerwami na odpoczynek.

Nie można jednak zapominać o BCAA i białkach, które mają swoje miejsce w ofercie odżywek dla kulturystów, jako budulec masy mięśniowej albo regeneracji po treningu. 

Nie można jednak zapominać o BCAA i białkach, które mają swoje miejsce w ofercie odżywek dla kulturystów, gdyż uczestniczą w procesie osiągania sukcesów sportowych. To połączenie jest idealną odżywką dla kulturystów.