Wspomaganie trawienia

Jesteś tym, co jesz... Składniki odżywcze, których możesz lub odwrotnie nie możesz strawić, wpłyną na twój ogólny stan - nastrój, energię, regenerację mięśni, odporność, procesy hormonalne itp. Odżywianie ciała jest podstawą Twojego zdrowia.

  • Oczyść organizm za pomocą błonnika – Jednym z najczęstszych problemów w dzisiejszej diecie jest brak błonnika. Wzbogać swoje menu błonnikiem, a powolna przemiana materii ulegnie znacznej poprawie.
  • Pij dużo wody – Odwodnienie to najczęstsza przyczyna zaparć. Jeśli brakuje Ci płynów, jelito grube próbuje je wchłonąć z pokarmu i organizm nie jest w stanie szybko pozbyć się niestrawionych resztek
  • Zaprzyjaźnij się z dobrymi bakteriami – W przewodzie pokarmowym jest dziesięć razy więcej bakterii niż komórek w całym organizmie. W procesie trawienia kluczową rolę odgrywa mikroflora jelitowa zasiedlona przez przyjazne bakterie. Te mikroorganizmy pomagają trawić składniki odżywcze i chronią przed szkodliwymi bakteriami i grzybami w przewodzie pokarmowym. Probiotyki przydadzą się, jeśli masz biegunkę lub inne problemy trawienne, ale mają również pozytywny wpływ na serce i mózg. Zwiększ ich spożycie, gdy przyjmujesz antybiotyki, które zabijają oba typy bakterii.
  • Zwiększ spożycie produktów bogatych w enzymy – Enzymy to specjalne białka, które pomagają organizmowi rozkładać i wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia (aminokwasy, kwasy tłuszczowe, cholesterol i cukry proste, ale także witaminy, minerały itp.). Jeśli osoba cierpi na brak tych enzymów, skutkują problemami trawiennymi i niewystarczającą ilością niezbędnych substancji odżywczych dla organizmu.
  • Odkryj glutaminę – Jeden z dwudziestu aminokwasów, które składa się na białka tworząc nasz organizm. Glutamina pomaga chronić cienką ścianę jelit, poprawia ich strukturę i funkcję.
  • Przeżuwaj każdy kęs – Trawienie zaczyna się w Twoich ustach! Podczas jedzenia ważne jest, aby nie śpieszyć się i dokładnie przeżuć każdy kęs. Umożliwi to kwasom trawiennym i enzymom rozłożyć pokarm na poszczególne składniki odżywcze.