Stawy / Kości / Mięśnie

Stawy / Kości / Mięśnie

Od dobrej kondycji stawów i kości w dużej mierze zależy młodość i witalność. Jeśli masz zdrowe stawy, możesz swobodnie się poruszać. Z drugiej strony ograniczony ruch jest oznaką starzenia i osłabienia. Towarzyszy jej nieprzyjemny ból i dyskomorft. Stawy współpracują z chrząstką, aby ruch był płynny i bezproblemowy. Podeszły wiek, kontuzje lub noszenie zbyt dużego obciążenia może uszkodzić stawy i doprowadzić do zapalenia stawów.

Nasze kości również stopniowo się zmieniają i przekształcają - w młodości objętość masy kostnej stopniowo wzrasta i osiąga szczyt około 30 roku życia. Nawet wtedy proces ten trwa nadal, ale stopniowo tracimy więcej masy kostnej niż zyskujemy.

Prawdopodobieństwo rozwoju osteoporozy zależy od tego, ile masz masy kostnej w wieku 30 lat i jak szybko zaczynasz ją tracić z wiekiem. Jednak każdą część ciała i procesy zachodzące w organizmie można wzmocnić odpowiednim odżywianiem. Gwarantujemy, że te substancje pomogą utrzymać Twoje stawy i kości w najlepszej formie:

  • Glukozamina – Organizm naturalnie wytwarza ją z glukozy i aminokwasu glutaminy. Glukozamina pomaga leczyć chrząstkę i inne tkanki oraz wykazano, że zmniejsza stan zapalny.
  • Chondroityna –Występuje w chrząstce i jest częściowo odpowiedzialna za jej elastyczność. Ważną rolą chondroityny jest zapobieganie działaniu enzymów, które mogłyby uszkodzić chrząstkę. Wraz z glukozaminą zapobiegają obumieraniu chrząstki.
  • MSM – Stanowi znaczące źródło siarki organicznej (34%), która wspomaga tworzenie ważnych składników odżywczych, w tym aminokwasów glutationu, cysteiny i metioniny.
  • Wapń i Witamina D – Wapń jest najobficiej występującym minerałem w ludzkim organizmie.

Energia dla aktywnych mięśni

  • BCAA (Branched Chain Amino Acids) – Ze względu na swoje właściwości antykataboliczne i anaboliczne są ważną częścią mięśni i kluczowym elementem w rozpadzie białek. BCAA stanowią 35% masy mięśniowej i biorą udział w produkcji energii w pracujących mięśniach. Przyspieszają syntezę białek oraz chronią własne białka mięśniowe przed utratą masy mięśniowej podczas uprawiania sportu i wysiłku fizycznego.
  • Glutamina – Glutamina to aminokwas endogenny, który stanowi 60% wolnych aminokwasów w komórkach mięśniowych, gdzie jest głównym źródłem azotu. W stanach intensywnego wysiłku fizycznego i stresu staje się niezbędna dla organizmu. Glutamina chroni białka mięśniowe przed katabolizmem potreningowym oraz wspomaga regenerację tkanki mięśniowej.