Suplementy na stawy

Od dobrej kondycji stawów i kości w dużej mierze zależy młodość i witalność. Jeśli masz zdrowe stawy, możesz swobodnie się poruszać. Z drugiej strony ograniczony ruch jest oznaką starzenia i osłabienia. Towarzyszy jej nieprzyjemny ból i dyskomorft. Stawy współpracują z chrząstką, aby ruch był płynny i bezproblemowy. Podeszły wiek, kontuzje lub noszenie zbyt dużego obciążenia może uszkodzić stawy i doprowadzić do zapalenia stawów.

Prawdopodobieństwo rozwoju osteoporozy zależy od tego, ile masz masy kostnej w wieku 30 lat i jak szybko zaczynasz ją tracić z wiekiem. Jednak każdą część ciała i procesy zachodzące w organizmie można wzmocnić odpowiednim odżywianiem. Gwarantujemy, że te substancje pomogą utrzymać Twoje stawy i kości w najlepszej formie:

Kolagen – kolagen jest tworzony przez sam organizm, jednak wraz z wiekiem lub nadmiernym obciążeniem, np. u sportowców, jego produkcja znacznie spada. Dlatego ważne jest, aby kolagen przyjmować np. w postaci suplementów diety. 

Siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny – te dwa składniki pomagają odbudować chrząstkę stawową. Chondroityna występuje w chrząstce i częściowo odpowiada za jej elastyczność. Ważną rolą chondroityny jest zapobieganie działaniu enzymów, które mogłyby uszkodzić chrząstkę. Razem z glukozaminą zapobiegają obumieraniu chrząstki.


Witamina C wspomaga powstawanie kolagenu w organizmie, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania kości, chrząstki i skóry.


Wapń i magnez  – są ważne dla utrzymania dobrego stanu kości. Jeżeli borykasz się z problemami narządu ruchu (obrzęki, sztywność, objawy choroby zwyrodnieniowej stawów) lub nadmiernie obciążasz stawy (sportowcy, osoby ciężko pracujące, osoby z nadwagą) to suplement diety zawierający ekstrakt z żywicy Boswellia serrata w zbilansowanej kombinacji jest dla Ciebie wskazany. 

Nie należy jednak lekceważyć znaczenia witaminy D. Jest ona ważna dla zdrowia stawów i kości, szczególnie dlatego, że może wchłaniać do organizmu wapń i fosfor. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kości i stawów.