Limitowana edycja Gelo-3 Complex z batonami na stawy gratis

Suplementy na stawy

Od dobrej kondycji stawów i kości w dużej mierze zależy młodość i witalność. Jeśli masz zdrowe stawy, możesz swobodnie się poruszać. Z drugiej strony ograniczony ruch jest oznaką starzenia i osłabienia. Towarzyszy jej nieprzyjemny ból i dyskomorft. Stawy współpracują z chrząstką, aby ruch był płynny i bezproblemowy. Podeszły wiek, kontuzje lub noszenie zbyt dużego obciążenia może uszkodzić stawy i doprowadzić do zapalenia stawów.

Nasze kości również stopniowo się zmieniają i przekształcają - w młodości objętość masy kostnej stopniowo wzrasta i osiąga szczyt około 30 roku życia. Nawet wtedy proces ten trwa nadal, ale stopniowo tracimy więcej masy kostnej niż zyskujemy.

Prawdopodobieństwo rozwoju osteoporozy zależy od tego, ile masz masy kostnej w wieku 30 lat i jak szybko zaczynasz ją tracić z wiekiem. Jednak każdą część ciała i procesy zachodzące w organizmie można wzmocnić odpowiednim odżywianiem. Gwarantujemy, że te substancje pomogą utrzymać Twoje stawy i kości w najlepszej formie:

  • Kolagen – kolagen jest tworzony przez sam organizm, jednak wraz z wiekiem lub nadmiernym obciążeniem, np. u sportowców, jego produkcja znacznie spada. Dlatego ważne jest, aby kolagen przyjmować np. w postaci suplementów diety.
  • Glukozamina – Organizm naturalnie wytwarza ją z glukozy i aminokwasu glutaminy. Glukozamina pomaga leczyć chrząstkę i inne tkanki oraz wykazano, że zmniejsza stan zapalny.
  • Chondroityna –Występuje w chrząstce i jest częściowo odpowiedzialna za jej elastyczność. Ważną rolą chondroityny jest zapobieganie działaniu enzymów, które mogłyby uszkodzić chrząstkę. Wraz z glukozaminą zapobiegają obumieraniu chrząstki.
  • MSM – Stanowi znaczące źródło siarki organicznej (34%), która wspomaga tworzenie ważnych składników odżywczych, w tym aminokwasów glutationu, cysteiny i metioniny.
  • Wapń i Witamina D – Wapń jest najobficiej występującym minerałem w ludzkim organizmie.