Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Batony fitness, energetyczne i na stawy

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, sportowcem, który potrzebuje energii, czy pracujesz albo chcesz schudnąć, batonik odżywczy z pewnością się przyda. Dzięki wysokiej zawartości białka, błonnika i innych składników odżywczych może być świetnym uzupełnieniem diety nawet przy najbardziej restrykcyjnej diecie.

Czym są proteiny i jak je odpowiednio uzupełniać

Proteiny są istotną częścią wielu funkcji organizmu. Jednak organizm nie może ich wytwarzać, musi je przyjmować z pożywienia. Podczas trawienia białek powstają substancje zwane aminokwasami. Są podstawowym budulcem, którego organizm używa do tworzenia i utrzymywania masy mięśniowej i narządów. Bez białek nie bylibyśmy w stanie wyprodukować krwi, przeciwciał, tkanek, enzymów, a nawet włosów. Wystarczająca ilość białka jest oczywiście ważna w wymagającym reżimie fitness. Ale powinieneś przywiązywać taką samą wagę do czasu ich otrzymania. Baton proteinowy przed treningiem albo po nim,  pomoże Ci zmaksymalizować wydajność.

Chociaż zaczynasz rano od obfitego śniadania, Twoje ciało może nie być gotowe na trening po południu lub wieczorem. Twój poziom cukru we krwi spadł i czujesz lekkie osłabienie. To wtedy musisz zoptymalizować swoją energię, aby zaspokoić bieżące potrzeby. Jeśli chcesz zastąpić jedzenie czymś małym i pożywnym, zdrowy baton jest idealny. Nie obciąża organizmu, ale dostarcza ważne składniki odżywcze.

  • Batony proteinowe zawierają specjalną mieszankę białek, zdrowych tłuszczów i błonnika, o niskim indeksie glikemicznym i prebiotycznym charakterze. Dobrze komponują się ze zdrową dietą, możesz mieć je pod ręką podczas wędrówki lub cieszyć się nimi, nawet jeśli masz ochotę na coś słodkiego.
  • Batony energetyczne są głównym źródłem energii. Doskonale sprawdzają się w przedłużaniu wydajności i dbaniu o szybką odnowę zasobów energetycznych. Dzięki zrównoważonemu składowi nadają się przed, w trakcie i po wysiłku sportowym. Oprócz tego znajdziesz w nich takie substancje odżywcze jak: L-karnityna, tauryna, inozyna, chrom, lecytyna, witaminy i minerały.
  • Batony odżywiające stawy zadbają o uzupełnienie energii, dostarczysz wiele ważnych składników budulcowych i odżywczych chroniących oraz regenerujących aparat stawowy. Zawierają specjalną mieszankę hydrolizowanej żelatyny, chondroityny, glukozaminy, witamin i minerałów, które wzmacniają i regenerują obciążone stawy.