Orzeźwienie i białko? Koniecznie wypróbuj nowy JUICY PROTEIN Więcej na...

Witaminy dla serca

Serce nigdy nie odpoczywa. Jest w pełni zaangażowane nawet wtedy, gdy śpimy, a jeśli doświadczamy stresujących chwil lub intensywnego treningu, pracuje na 200 procent. Moglibyśmy przeżyć bez niektórych organów, ale serce zdecydowanie do nich nie należy. Na szczęście rozwinął się w potężny i niezawodnie działający mięsień. Dbanie o układ krążenia, a zwłaszcza o serce, odgrywa kluczową rolę, jeśli chcemy żyć długo i szczęśliwie.

Jeśli w Twojej rodzinie wystąpiły takie choroby, jak na przykład zawał serca, udar mózgu lub czujesz, że Twój układ krążenia potrzebuje pobudzenia, pomożemy Ci przywrócić go do formy:

  • Witamina C – Najbardziej znana witamina, która oprócz wzmacniania odporności, może zwiększać siłę naczyń krwionośnych. Według badań zapobiega rozwojowi miażdżycy, czyli niedrożności naczyń spowodowanej gromadzeniem się na ich ścianach złogów tłuszczu, a tym samym zmniejsza ryzyko zawału serca.
  • Omega 3 –  Te niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, pozyskiwane głównie z tłustych ryb morskich, mają szeroki zakres działania, głównie na serce, naczynia krwionośne i cukrzycę.  Ponadto tłuszcze Omega 3 skutecznie zmniejszają stany zapalne, a tym samym mają działanie terapeutyczne przeciwko wielu chorobom, które początkowo są związane z pewnymi formami zapalenia, takimi jak m.in. artretyzm.
  • L-karnityna  - Rolą tego aminokwasu jest transport kwasów tłuszczowych i pomoc w zamianie tłuszczu w energię. Organizm może go częściowo wytwarzać samodzielnie, ale wykazano, że u pacjentów z różnymi chorobami serca tego brakuje. 
  • Lecytyna  - Jest doskonałym źródłem fosfolipidów i choliny, co naukowcy kojarzą z obniżeniem poziomu cholesterolu i ryzykiem wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych. Cholina jest ważnym składnikiem acetylocholiny, niezbędnego neuroprzekaźnika (przekaźnika impulsów nerwowych) niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania aktywności mózgu i pamięci.
  • Korzeń Yucca  - Pozytywne działanie tej starożytnej rośliny, popularnej wśród Indian, jest naprawdę rozległe. Oprócz tego, że jest silnym przeciwutleniaczem i wspomaga detoksykację organizmu, zawiera dużo naturalnego błonnika, który obniża poziom cholesterolu LDL i harmonizuje poziom kwasów tłuszczowych. Znajdziesz tam saponiny przeciwzapalne i potas obniżający ciśnienie krwi.