Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Suplementy na redukcję stresu

Nie tylko zdrowie organizmu jest ważne. Dobre samopoczucie również odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. A samo życie często przynosi różne sytuacje, z którymi trzeba sobie poradzić. Czasami te wyzwania życiowe prowadzą do stresu i niepokoju, ale istnieje wiele skutecznych sposobów radzenia sobie z tymi negatywnymi stanami emocjonalnymi. Podpowiemy Ci, jak pozbyć się stresu lub co pomaga na stres i nerwowość. Odkryj drogę do wewnętrznej harmonii i spokoju.

Jak pozbyć się stresu

Oddychanie i relaksacja – nie lekceważ znaczenia głębokich i powolnych oddechów. Nie ma jednak sprawdzonych technik relaksacyjnych zmniejszających napięcie i uwalniających stres.

Aktywność fizyczna – włączenie do swojego życia regularnych ćwiczeń pomoże uwolnić endorfiny, które redukują stres i poprawiają nastrój.

Zainteresowania – osoba, która ma hobby i zainteresowania, które sprawiają jej radość, jest mniej zestresowana i nie odczuwa zdenerwowania niż osoba, która oprócz swoich obowiązków, nie ma czasu dla siebie i swojego hobby.

Uzupełnianie organizmu w niezbędne aminokwasy poprzez suplementy diety - na przykład fenyloalanina, która zwiększa poziom endorfin (hormonów szczęścia) w ośrodkowym układzie nerwowym.

Tryptofan jest także ważnym aminokwasem egzogennym, który staje się prekursorem neuroprzekaźników (serotonina, melatonina) czy witaminy B3 (niacyna). W obecności wystarczającej ilości witaminy B6 przekształca się ona w neuroprzekaźnik serotoninę, który pozytywnie wpływa na dobry nastrój, łagodzi napięcie emocjonalne, sytuacje stresowe, tremę.

Zdecydowanie warto mieć zawsze pod ręką magnez w formie chelatu na wypadek stresu i zdenerwowania, który jest najbardziej skuteczną formą magnezu na rynku, dzięki jego wysokiej wchłanialności i udowodnionej skuteczności przeciw zmęczeniu i stresu.

Wewnętrzny niepokój 

Zozumienie wewnętrznego niepokoju jest kluczem do radzenia sobie z nim. Obserwuj swoje myśli i emocje, a jeśli zajdzie taka potrzeba, skonsultuj się ze specjalistą, w najlepszym przypadku nawet porada dietetyka wystarczy, aby wybrać odpowiedni suplement redukujący stres.