Produkcja kontraktowa

Produkcja kontraktowa

Jako słowacki producent, KOMPAVA oprócz produkcji suplementów diety zajmujemy się także handlem surowcami i produkcją kontraktową suplementów diety.

O firmie

Firma KOMPAVA została założona 1 kwietnia 2002 roku w Nowym Mieście nad Wagiem przez państwo Komorech, gdzie działa do dziś i stale się rozwija.

Ponad 22 lata na rynku.

Od samego początku firma skupia się nie tylko na produkcji i sprzedaży suplementów diety, ale przede wszystkim na własnym rozwoju. Produkty marki Kompava mają charakter unikatowy, o odpowiedniej jakości i funkcjonalności.

Rozwój produktów

KOMPAVA to stabilna firma, która samodzielnie opracowuje skład suplementów diety. We współpracy ze sportowcami zawodowymi, lekarzami, fizjoterapeutami i dietetykami, całą wiedzę wdraża w formułę produktu.

Stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i skuteczność produktu. Bez spełnienia tych dwóch ważnych aspektów suplement diety nie opuści centrum rozwojowego, nie zostanie zarejestrowany i nie trafi na rynek.

Wdrożony system kontroli oraz certyfikat FSSC 22000 dają gwarancję 100% jakości i bezpieczeństwa produktu

Firma zapewnia własne badania laboratoryjne w akredytowanych laboratoriach, badania wydolnościowe u sportowców, lekarzy i klinik. W naszym własnym laboratorium każdy surowiec jest sprawdzany przy każdej dostawie.

Produkty powstają z czystych surowców spożywczych i farmaceutycznych, które są dopuszczone na terenie Unii Europejskiej.

Oferta produktów

Portfolio składa się z ponad 80 produktów, które podzielone są na trzy linie:

 • suplementy diety dla sportowców - białka, spalacze, energizery, schemat picia, aminokwasy, stymulatory przedtreningowe, produkty regeneracyjne
 • produkty z linii Pharma  - odporność, trawienie, detoksykacja, układ nerwowy, stawy, serce i naczynia krwionośne
 • seria anti age  - produkty odżywiające skórę, włosy, paznokcie i poprawiające witalność

Produkty dystrybuowane są do sklepów sportowych, centrów fitness, aptek, sklepów ekologicznych, klubów sportowych, przychodni zdrowia, drogerii  czy różnorodnych sklepów internetowych.

Wszystkie produkty są produkowane nie tylko z myślą o najlepszych sportowcach i osobach aktywnych fizycznie, ale także o osobach, które chcą poprawić swoje życie i wzmocnić swój ogólny stan zdrowia.

Zespół KOMPAVA nieustannie idzie z duchem czasu, podąża za wiodącymi światowymi trendami oraz badaniami z zakresu żywienia, sportu i promowania zdrowego stylu życia.

Ciągły rozwój przedsiębiorstwa

Początkowo firma działała jako producent suplementów diety w małych zakładach produkcyjnych, gdzie prawie wszystko robiono „ręcznie”. Właścicielka, która jest biochemikiem, sama pracowała nad opracowaniem receptur.

Dziś nad rozwojem pracuje zespół przeszkolonych specjalistów, a pomieszczenia produkcyjne wyposażone są w nowoczesne maszyny, aby zapewnić najwyższą jakość produktów. Co roku nasza oferta produktów powiększa się od 2 do 4 nowości. 

Rozwój każdego produktu wymaga czasu, zwłaszcza jeśli produkt zawiera  nowe substancje, które muszą przejść testy.

Poza zapleczem produkcyjnym firma posiada własne laboratoria, w których powstają receptury umożliwiające tworzenie unikalnych produktów dystrybuowanych niemal do całej Europy.

Obecnie firma oferuje klientom możliwość wykorzystania wiedzy i praktycznego doświadczenia całego profesjonalnego zespołu do tworzenia własnych suplementów diety.

Już dziś na rynku można znaleźć wiele produktów, które pochodzą z naszego zakładu produkcyjnego i sprzedawane są pod znanymi markami.

Produkcja kontraktowa

W ramach produkcji kontraktowej zapewniamy Klientowi wszystkie niezbędne kroki, aby pomysł przerodził się w produkt gotowy do wprowadzenia na rynek:

 • indywidualne konsultacje według wymagań klienta, ustalenie celów
 • dyskusje na temat składu 
 • badania laboratoryjne (właściwości sensoryczne, zachowanie mieszaniny, zastosowanie praktyczne)
 • zapewnienie dostaw surowców na produkcję, materiałów opakowaniowych i próbek
 • kontrola mikrobiologiczna surowców
 • przepis prawny
 • rejestracja produktu w Urzędzie Zdrowia Publicznego
 • analiza produktu w akredytowanym laboratorium
 • produkcja w naszych zakładach produkcyjnych zgodnie z certyfikatem FSSC 22000 i stosowaniem systemu HACCP
 • wysyłka bezpośrednio do Klienta (po uzgodnieniu)

Możliwości produkcyjne

Dział produkcyjny KOMPAVA koncentruje się głównie na produkcji suplementów w proszku proszków i kapsułek.

Dostępne formy:

 • mieszanki w proszku
 • kapsułki
 • tabletki, żele i inne po uzgodnieniu

Mieszanki w proszku   

Wielkość paczki

Małe saszetki

6 g – 50 g

Opakowania ziplock

300 g – 1 kg

Plastikowe pojemniki

150 g – 5 kg

Często zadawane pytania

 • Ile czasu zajmuje opracowanie składu produktu?

Standardowy czas rozwoju produktu (od projektu do produkcji) trwa około 6 miesięcy. Zależy to przede wszystkim od rodzaju produktu (w postaci proszku lub kapsułek, surowce, materiały opakowaniowe, czas testowania...).

 • Czy mogę zlecić wykonanie jednego z Waszych produktów i sprzedawać je pod własną marką?

Nie, nie realizujemy takich zamówień. Każdy produkt dla klienta kontraktowego jest niepowtarzalny. Nie „przepakowujemy” produktów.

 • Czy mogę zaprojektować własną recepturę, według której wykonacie dla mnie produkt?

Tak, klient może zaproponować także własny skład produktu. Dopuszczenie do produkcji takiego produktu następuje dopiero po konsultacji z działem rozwoju, gdzie ocenia się kilka kryteriów (skuteczność składu na podstawie dostępnych badań i naszego doświadczenia, zastosowanie receptury z technologicznego punktu widzenia, dostępność surowców).

 • Jaka jest minimalna ilość produktów, które mogę u Was wyprodukować?

Należy osiągnąć taką ilość mieszanki, aby wytworzenie produktu było możliwe i efektywne z technologicznego i ekonomicznego punktu widzenia. Generalnie może to być  minimum 500 produktów. Wszystko zależy jednak od konkretnej wagi i składu produktu. Należy jednak przestrzegać minimalnego zamówienia!

 • Czy produkujecie także produkty specyficzne – wegetariańskie, wegańskie, bez alergenów?

Tak, obecnie posiadamy roślinne zamienniki kilku typowo zwierzęcych surowców, stosujemy roślinne kapsułki. Stosujemy także alternatywne zamienniki surowców, które nie zawierają laktozy. Wszystkie składniki, których używamy są bezglutenowe.

 • Jakie produkty możesz wykonać?

Dla inspiracji możesz znaleźć portfolio produktów, które możemy wyprodukować na naszej stronie internetowej www.kompava.pl.