Kup 2x Juicy Protein i otrzymaj shaker gratis.

Witaminy dla mózgu

Nasz układ nerwowy to cud biotechnologiczny, który kontroluje wszystko, co robimy. Każdy krok i każdy oddech. Bicie serca, śmiech, reakcja na każdy bodziec, każda myśl – to wszystko elementy tego złożonego mechanizmu. Przekazuje sygnały z mózgu do innych części naszego ciała.

Społeczeństwo uporczywie odrzuca starzenie się jako proces życiowy. Umysł młodego człowieka może przechowywać ogromne ilości informacji za pośrednictwem neuroprzekaźnika zwanego acetylocholiną, który utrzymuje i wzmacnia połączenia nerwowe odpowiedzialne za funkcjonowanie pamięci.

Mózg to także wymagający narząd, który zużywa dużo energii. Waży tylko 3% swojej całkowitej masy ciała, ale zużywa około 25% glukozy we krwi. A także zużywa większość witaminy C spożywanej z pożywienia. Ciężko pracuje nawet podczas snu. Neuroprzekaźniki (przekaźniki impulsów nerwowych) nieprzerwanie przekazują sygnały do ośrodkowego układu nerwowego, dzięki czemu serce nadal bije, a płuca wypełniają się powietrzem. Bez odpowiedniego odżywiania ta złożona wymiana informacji nie byłaby możliwa.

  • Kwasy tłuszczowe Omega 3 – Prawdopodobnie najlepiej znana substancja mająca bezpośredni wpływ na układ nerwowy. 
  • L-Karnozyna – Jest to dipeptyd złożony z aminokwasów beta alaniny i histydyny. Jest to w 100% naturalna substancja, która występuje w dużych stężeniach w organizmie w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym, tkance mózgowej, skórze i żołądku.
  • L-karnityna –  Aminokwas, który naturalnie występuje w organizmie i pomaga wytwarzać energię, dzięki czemu jest poszukiwanym suplementem dla sportowców.
  • Witamina C – Najbardziej znana witamina i przeciwutleniacz ma wiele zalet, zwalcza wolne rodniki i niekorzystne skutki środowiska, które mogą prowadzić do uszkodzenia komórek lub raka.
  • Lecytyna – Kolejna substancja ważna dla organizmu, jest naturalną częścią każdej żywej komórki – mięśnia, nerwu, mózgu. Lecytyna składa się głównie z choliny i inozytolu. Cholina jest ważnym składnikiem acetylocholiny potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania mózgu i pamięci.
  • Tryptofan –  Reprezentuje skuteczny aminokwas. Ma decydujący wpływ na prawidłowy poziom serotoniny i melatoniny. Dba o jakość snu oraz pomaga w walce z depresją i lękiem.