Wyjdź na łono natury! Piesze wędrówki to balsam dla ciała i duszy. Nie zapomnij zabrać ze sobą te rzeczy?
Wyjdź na łono natury! Piesze wędrówki to balsam dla ciała i duszy. Nie zapomnij zabrać ze sobą te rzeczy?

Wyjdź na łono natury! Piesze wędrówki to balsam dla ciała i duszy. Nie zapomnij zabrać ze sobą te rzeczy?

Wyjdź na łono natury! Piesze wędrówki to balsam dla ciała i duszy. Nie zapomnij zabrać ze sobą te rzeczy?

Od czasu do czasu wszyscy idziemy na spacer lub po prostu chcemy się przewietrzyć. Są wśród nas również tacy, którzy wolą bardziej wymagające wędrówki lub biwakowanie na łonie natury. Zanim jednak wyjdziemy na łono natury, nie powinniśmy lekceważyć przygotowania się do wędrówki. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które na pewno Ci się przydadzą.

Najbardziej naturalnym ruchem ludzkiego ciała jest chodzenie. Natura z kolei to niewyczerpane źródło energii, dobrego nastroju i świeżego powietrza. Oba wyrażenia można połączyć w jedno i jest to turystyka. Aktywność, która daje możliwość uprawiania sportu i jednocześnie patrzenia na świat z innej perspektywy. Aby jednak doskonale cieszyć się pobytem na łonie natury,należy wcześniej zaplanować kilka rzeczy. Wśród nich w szczególności dokładne przyjmowanie pokarmu i przestrzeganie reżimu picia.

Właściwe przygotowanie do wycieczki oznacza spakowanie wszystkiego, czego potrzebujesz, w możliwie najprostszy sposób.Bardzo ważne jest, aby posiłki przyniosły uczucie sytości, ale jednocześnie nie obciążyły żołądka. W końcu nikomu dobrze nie  spaceruje się z pełnym żołądkiem. Taka klasyczna „kanapka” czy chleb z kotletem może zabrzmieć fajnie, ale czy nie jest będzie zbyt ciężka

Miłośnicy pieszych wędrówek z pewnością docenią szybkie i łatwe przygotowanie oraz kompozycję w 100% naturalnych zup Fit Soups. Wystarczy otworzyć, przelać mieszankę do kubka, zalać gorącą wodą i już można cieszyć się pysznym bulionem wołowym pełnym białka (aż 28g) w górach. Natomiast miłośnikom wegan FitSoups - groszek będzie smakować. Zawierają tłuszcze MCT, które napełnią Cię na dłużej, a jednocześnie posłużą jako natychmiastowe źródło energii dzięki szybkiemu transportowi do krwiobiegu.

Każdy z was z pewnością spotkał się przynajmniej raz z pragnieniem dotarcia do celu, a upragniony cel może  być odległy.Twoja determinacja może być skutecznie wspomagana batonami energetycznymi lub żelami energetycznymi z natychmiastową dawką energii i efektem NO, który zwiększy i ułatwi wydajność. Batony i żele mają wiele zalet - są małe, smaczne, słodkie i dodadzą Ci energii w drodze do celu.

Dobór tempa jest również ważny podczas wyprawy. Tutaj zawsze dbaj o równomierne rozłożenie sił. Pamiętaj, że potrzebujesz energii nie tylko do zdobycia szczytu ale także do bezpiecznego i bezproblemowego zejścia. Wielu turystów przyzwyczaja się do narzekania na ból kolana podczas schodzenia, czy znasz to uczucie? Pomocne może być odżywianie  stawów i tkanki łącznej. Na pewno warto przygotować się do wędrówki, dlatego warto zadbać o kondycję stawów przed sezonem.

Nie możesz zapomnieć o zapewnieniu wystarczającego reżimu picia. Nie trzeba jednak czekać zanim będziesz spragniony, ponieważ nie jest to dobry wskaźnik niedoborów płynów. Występuje przy nawet 2% i wyższych stratach wody w organizmie. Na koniec nie zapominaj o minerałach i witaminach, które organizm traci, zwłaszcza w wyniku pocenia się. Napój hipotoniczny to odpowiednie nawilżenie dla zestresowanego organizmu. Dzięki zawartości witamin, minerałów i naturalnych ekstraktów działa antyoksydacyjnie i pomaga zapobiegać skurczom mięśni, a jednocześnie zapewnia dopływ energii dzięki zawartości glukozy i maltodekstryny.

Duma poprzedza upadek, dlatego ważne jest, aby szanować górskie szczyty i przywiązywać wagę nie tylko do dokładnego planowania trasy, ale także do odżywiania i rozważnego gospodarowania energią. Aminokwasy mogą skutecznie pomóc w regeneracji po wymagającej wędrówce. Zapewnią, że następnego ranka będziesz mógł wstać z łóżka bez bólu mięśni.

Życzymy dużo siły w drodze przez góry!