Sporty wytrzymałościowe

Sporty wytrzymałościowe obejmują bieganie, jazdę na rowerze, pływanie lub wiosłowanie i charakteryzują się przede wszystkim utrzymywaniem możliwie jak najwiekszej wytrzymałości i prędkości. Po intensywnych i długotrwałych ćwiczeniach dochodzi do zmęczenia mięśni i wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych.

Po każdym treningu sportowiec wchodzi w fazę utraty energii, wyczerpania i zmęczenia, dlatego ważne jest, aby dostarczać węglowodany we właściwym czasie w zrównoważonych proporcjach.

W tej kategorii znajdziesz np. serię produktów Premium Energy ze specjalnym źródłem energii zapobiegającym wahaniom energii podczas wyczynów sportowych, stymulatory energetyczne, glukozę, produkty wzmacniające stawy, wspierające zdrowie przepracowanego układu mięśniowo-szkieletowego lub suplementy o działaniu antykatabolicznym - aminokwasy rozgałęzione BCAA, glutamina, HMB i arginina.

Niezbędną częścią wytrzymałości każdego sportowca zawodowego lub hobbystycznego jest uzupełnianie płynów hipotonicznymi i nawadniającymi napojami energetycznymi.