Pomysły na prezenty świąteczne

Kompava przeszła poważną zmianą wizualną. Zapraszamy do zapoznania się z nowym logo firmy
Kompava przeszła poważną zmianą wizualną. Zapraszamy do zapoznania się z nowym logo firmy

Kompava przeszła poważną zmianą wizualną. Zapraszamy do zapoznania się z nowym logo firmy

Kompava przeszła poważną zmianą wizualną. Zapraszamy do zapoznania się z nowym logo firmy

Jesteśmy niezmiernie dumni, że 1 kwietnia 2022 roku mogliśmy świętować 20-lecie firmy. Dla nas to święto nie tylko dwudziestolecia działalności na rynku jako marka Kompava, ale także dwudziestolecia odpowiedzialnego podejścia do naszych nowych i stałych klientów. Już dziś naszym celem jest ciągłe ulepszanie i rozwijanie naszych produktów i usług lub podnoszenie ich jakości. Z tej okazji Kompava zaprezentowała również nowy rebranding marki, aby w przyszłości przybliżyć ją młodszemu pokoleniu klientów.

1 kwietnia Kompava obchodziła dwudziestolecie działalności na rynku. Z tej okazji firma zorganizowała zabawę w znanej miejscowości uzdrowiskowej Trenčianske Teplice, gdzie również zaprezentowała zaproszonym gościom i mediom nowe logo firmy w zupełnie nowej postaci. Kompava od kilku lat zajmuje się produkcją suplementów diety, ale na początku swojej działalności założycielowi nie było łatwo. 

Celowo zaplanowaliśmy datę założenia firmy na 1 kwietnia, na wypadek gdyby firma się nie rozwijała. Jednak z czasem okazało się, że to nie był żart. Bardzo się cieszę, że mam wokół siebie ogromną liczbę osób, które przyczyniły się do tego wieloletniego sukcesu w budowaniu biznesu, bo to nie tylko mój wynik. Wszystkim z całego serca dziękuję “ nie szczędziła słów podziękowania już na początku uroczystości, właścicielka Kompavy inż. Želmíra Komorechová.

Rebranding marki Kompava

Z okazji 20-lecia nowy rebranding Kompavy został zaprezentowany wraz z nowym hasłem „Live an effective life.“. „Wybraliśmy bardziej nowoczesną i atrakcyjną formę komunikacji wizualnej. Zmieniliśmy również etykiety produktów.  Chcemy zwrócić większą uwagę na jednolitość produktów i podkreślić markę. Pod nowym hasłem „Live an effective life” chcemy podkreślić, że suplementy diety naszej produkcji są przede wszystkim funkcjonalne i możemy je stosować, aby zapewnić bardziej efektywne życie pod względem zdrowotnym, ale także sportowym. Staramy się pomagać naszym klientom z problemami zdrowotnymi, osiągać lepsze wyniki sportowe, zachować sylwetkę oraz wygląd.“ wyjaśnia dyrektor marketingu Mgr. Lucia Komorechová.

Nowym hasłem „Live an effective live,“ pragniemy podkreślić, że suplementy diety naszej produkcji są przede wszystkim funkcjonalne i możemy je stosować, aby zapewnić bardziej efektywne życie pod względem zdrowotnym, ale także sportowym.

Dlaczego Kompava zdecydowała się na zmianę po latach?

„Od dawna zauważamy, że stare logo, które mieliśmy, nie było wystarczająco postrzegane przez ludzi. Logo było niewyraźne, czcionka nie była już atrakcyjna,“ wyjaśnia kierowniczka marketingu Nowe logo ma ewokować nowe wyzwania, gdyż zostało zaprojektowane w bardziej wyrazistej kolorystyce i minimalistycznych kształtach. „Obecnie otwieramy nowe rynki zagraniczne, gdzie chcielibyśmy wprowadzić nasze produkty. Naszą wizją jest ciągły rozwój, nawet jeśli czasami nie jest to łatwe,“ wyjaśnia dyrektor marketingu mgr. Lucia Komorechová.

O firmie Kompava

Firma od dwóch dekad produkuje wysokiej jakości  suplementy diety, które zawierają surowce najwyższej jakości. Wszystkie produkty przeznaczone są nie tylko dla najlepszych sportowców i osób aktywnych fizycznie, ale także dla zwykłych ludzi. Obecnie portfolio marki Kompava składa się z ponad 80 produktów, które podzielone są na trzy linie: produkty sportowe, prozdrowotne oraz produkty anti-age.

Założenie firmy

Firma została założona 1 kwietnia 2002 roku przez biochemika inż. Želmíra Komorechová w Nowym Mieście nad Wagiem. Na początku swojej działalności była znacznie wspierana finansowo, w szczególności przez męża, co nadal bardzo sobie ceni, ponieważ  banki odmawiały jej w tym czasie udzielania kredytów. Firma posiada własną produkcję, a także centrum diagnostyczne Metflex w Żylinie i Nowym Mieście nad Wagiem. Pomysł założenia firmy zrodził się u właścicielki podczas zawodów triathlonowych, gdzie miała dopingować swojego siostrzeńca. Pod koniec wyścigu u zawodników zauważyła ogromne zmęczenie graniczące z załamaniem. To było szokujące dla właścicielki, dlatego pomyślała o produkcji odżywek dla sportowców wspomagających osiąganie lepszych wyników sportowych  oraz doskonałą regeneracją.

Tytuł „Słowak Roku“ 2021

Podczas swojej działalności właścicielka otrzymała kilka nagród i tytułów. W 2021 roku została nominowana w plebiscycie Słowaka Roku. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii biznes i zarządzanie, a także tytuł „Słowaka Roku.” W 2015 roku została uznana za najlepszego przedsiębiorcę na Słowacji.