Orzeźwienie i białko? Koniecznie wypróbuj nowy JUICY PROTEIN Więcej na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Dzięki Maltodekstrynie odczujesz długotrwały dopływ energii podczas aktywności fizycznej. Zaletą maltodekstryny jest jej szybkie wchłanianie i łatwe trawienie. Nie obciąża żołądka, dlatego nadaje się również przed treningiem sportowym. Nadaje się również dla wegan.

Maltodekstryna
Opak.:
Cena:
84.00 zł

Podstawowy opis produktu

Maltodekstryna jest oligosacharydem = oligosacharydy składają się z monosacharydów, które są połączone ze sobą mostkami tlenowymi, stosowanym przez sportowców i osoby aktywne fizycznie jako dobroczynne źródło energii. Maltodekstryna składa się z 15-20 jednostek glukozy , który jest szybkim źródłem energii a służy jako cukier dla organizmu człowieka.

Glukoza rozkładana jest w jelicie cienkim. Produkt jest lekkostrawny, nie obciąża żołądka i nie powoduje problemów trawiennych. Maltodekstryna jest naturalnie bezglutenowa i nadaje się również do obróbki cieplnej.

Jeśli maltodekstryna zostanie przyjęta w porę przed ćwiczeniami i w odpowiedniej ilości, dostarczy wyczerpanemu organizmowi energii potrzebnej do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Jest również idealnym źródłem energii w dietach superkompensacyjnych. Jest łatwo rozpuszczalny w wodzie, dzięki czemu jest to szybki i łatwy w przygotowaniu napój. 

Maltodekstrynę należy stosować w celu zwiększenia spożycia energii. Ponieważ jest kompleksem cukrów złożonych, natychmiast po spożyciu dostarcza glukozę do krwiobiegu i odpowiednio uzupełnia niezbędny glikogen. W jelitach maltodekstryna jest następnie rozkładana na pojedyncze cząsteczki glukozy, które są wchłaniane i stale zwiększają poziom cukru we krwi. 

Maltodextrin zawiera:

 • Maltodekstryna 
  Polisacharyd rozkładany na krótsze łańcuchy. Składa się z 20 jednostek glukozy. Glukoza rozkładana jest w jelicie cienkim.

Produkt jest wskazany

Maltodekstryna jest odpowiednia dla celiakii i wegan.

 • dla sportowców jako specjalny dodatek
 • dla osób aktywnych fizycznie w celu zwiększenia spożycia energii
 • dla starszych ludzi
 • dla wzmocnienia organizmu
 • dla efektywnego wykorzystania tłuszczów

Zalecana dawka

 • Dzienna porcja: 30 g (2 równo wypełnione miarki)
 • Przed treningiem: 30 - 45 minut
 • Podczas treningu: dodaj do napoju
 • Podczas treningu wytrzymałościowego: stosować tylko w drugiej połowie, ewentualnie podczas przerw
 • Do regeneracji po wysiłku: do 40 minut
 • Nie spożywaj więcej niż 50 g na porcję! Maltodekstrynę można poddawać obróbce termicznej

Przygotowanie

Zalecaną dzienną porcję wymieszać w 500 ml wody i następnie wypić lub dodać do napoju.

Należy pamiętać o przestrzeganiu zalecanego dawkowania, które jest podane na opakowaniu naszego produktu. Prawidłowe dawkowanie jest kluczem do osiągnięcia optymalnych rezultatów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące prawidłowego użytkowania naszych produktów lub potrzebujesz dodatkowych informacji, nie wahaj się z nami skontaktować. Twoje zdrowie jest naszym priorytetem i jesteśmy tutaj, aby zapewnić Ci wsparcie.

Wartości odżywcze

100 g1 dawka/30g*%RWSH1 dawka
Wartość energetyczna1700 kJ 400 kcal510 kJ 120 kcal6 %
Tłuszcze0 g0 g0 %
 w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0 g 0 g 0 %
Węglowodany100 g30 g11,54 %
  w tym cukry12,5 g3,75 g4,17 %
Białka0 g0 g0 %
Sól0 g0 g0 %

*RWS – referencyjna wartość spożycia Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal)

Maltodekstryna.

OSTRZEŻENIE

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci, w dobrze zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25°C. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

No doping – produkt nie zawiera żadnych substancji znajdujących się na Liście Substancji Zabronionych Światowego Kodeksu Antydopingowego. Produkt nie zawiera konserwantów, syntetycznych barwników ani surowców modyfikowanych genetycznie.

 • Węglowodany

  30 g
 • CUKRÓW

  3,75 g
 • Tłuszcze

  0 g
Maltodekstryna

Recenzje produktu

 • 5 gwiazdek
  4 x
 • 4 gwiazdki
  2 x
 • 3 gwiazdki
  2 x
 • 2 gwiazdki
  0 x
 • 1 gwiazdka
  0 x

Często zadawane pytania

Służy do uzupełniania energii w trakcie i po wysiłku sportowym. Optymalnie uzupełnia glikogen mięśniowy.
Polisacharyd to złożony cukier, który składa się z kilku cząsteczek glukozy. Jest stopniowo rozkładany na glukozę (w jelicie cienkim) i dopiero wtedy jest wykorzystywany jako źródło energii.
Glukoza jest cukrem prostym, a maltodekstryna wolnym. Glukoza jest dobra do użycia, jeśli potrzebujesz natychmiastowego dostarczenia większej ilości energii (na przykład po całkowitym wyczerpaniu), maltodekstryna zapewni ci wolniejsze, ale długoterminowe źródło energii.
Jest szybkim źródłem energii. Przy intensywnym wysiłku wyczerpuje się stosunkowo szybko (1-2 godziny). Znajduje się w wątrobie i mięśniach. Po jego wyczerpaniu moc i energia bardzo mocno spadają.